Sakoma, kaip pasitiksi naujus metus, tokie ir metai bus. Pažiūrėsim ar ši tendencija gali būti pritaikoma mūsų eksperimento dalyviams. Laikas apžvelgti trečios eksperimento savaitės rezultatus:

1) Dalyviai vis dar „nesudegino“ pradinės 200 EUR investicijos. Vis dėlto dalyviui X išaušo atpildo laikas. Negali visuomet sektis, jei rizikuoji daugiau nei 80% savo turimo kapitalo. Gruodžio 18d atidarytas sandoris buvo uždarytas su 200.46 EUR nuostoliu. Bendra  turima investicija šiuo metu yra 123.48 EUR. Kaip teigia pats dalyvis, tai buvo smūgis žemiau juostos, smarkiai sumažinęs pasitikėjimą savimi. Nors tai tebuvo antras nesėkmingas sandoris valiutų rinkose, bet nuostolis viršino visus lūkesčius…

2) Dalyvis Y padidino savo turimą kapitalą iki 247.6 EUR. Atlikti sandoriai valiutų rinkoje šią savaitę kapitalą padidino 18.8%. Vis dėlto vienas GBPUSD vis dar paliktas atviras su nuostolinga tendencija. Dalyvis Y vis dar tikisi teigiamų rinkos pokyčių. Skirtingai nei dalyvis X, dalyvis Y nerizikavo daugiau nei 4% turimo kapitalo. Tai yra labai sveikintina tendencija.

3) Ką vertėtų pabrėžti, dalyvis Y 3 kartus nesilaikė savo apibrėžtos strategijos ir naudojo didesnį svertą negu buvo suplanavęs eksperimento pradžioje. Nors rizika ir pasiteisino, tikėkimės, kad tai netaps įpročiu arba įrankiu investuojant.

Tiek dalyvis X, tiek dalyvis Y trečią eksperimento savaitę baigė vis dar turėdami piniginio kapitalo, tačiau su dviem neuždarytais sandoriais. Atviros pozicijos dalyviui X gali „padėti“ visiškai netekti savo turimos investicijos. Jeigu ir toliau GBPUSD valiutų konvertavimo kursas judės neigiama linkme, ketvirta savaitė eksperimente gali tapti paskutine dalyviui X. Laukite tęsinio…