Visas investavimo eksperimento įdomumas prasideda, kuomet peržengiama į kitą etapą – realiai susipažįstama su investavimo platforma. Kiekvienam pradedančiajam prekiautojui parsisiuntus pasirinkto brokerio prekybinę platformą kyla daugiau nei daug klausimų. Visų pirmiausia reikia suprasti, kas vyksta ekrane. Nuo ko pradėti? Kas tos besikeičiančios žalios figūros juodame fone? Nejaugi taip ir vyksta investavimo procesas?

Proceso dalyviams pradžioje svarbiausia suprasti, kaip vyksta prekyba valiutų rinkose, kaip valdyti platformą, kaip atlikti prekybinius sandorius, kokius prekybos metodus pasirinkti.  Kaip ir kitose, taip valiutų rinkoje prekiautojams suteikiama galimybė investuoti su keliolika kartų didesne suma, nei turimas prekybinis įnašas. Rinkos bazinis prekybinis vienetas žinomas kaip lotas (100000 tam tikros valiutos vienetų). Galimybė prekiauti su „pasiskolintais“ pinigais (net ir su keliais lotais) ir gauti keletą kartų didesnę grąža labai vilioja. Žmonės yra godūs ir pamiršta, jog nuostolis taip pat gali būti keliolika kartų didesnis nei buvo tikėtasi. Beje, nuostolingi sandoriai gali pradėti dažniau kartotis nei pelningi.  Žinant žmogiškąją savybę stengtis, kuo griečiau susigrąžinti prarastą investiciją, vėl ir vėl bandoma atlikti sandorius, kurie dažnai būna padriki, neapgalvoti, veikiami emocijų, atsitiktinių veiksmų. Jeigu prekyba vykdoma su didesniu svertu ir rinkoje įvyksta greiti pokyčiai, investiciją galima prarasti per kelias minutes ar net sekundes. Todėl eksperimento dalyviai privalo suprasti, jog prekyba turėtų bent jau pradinėje arba visose stadijose būti ribojama pasirenkant nedidelį svertą:  0,01 – 0,1 loto. Tikėtinas pelnas bus nedidelis, bet ir galimi nuostoliai mažesni. Antra būtina pasižymėti, jog labai svarbu valdyti galimus nuostolius ir pelnus, nusistatant kuomet prekyba bus nutraukiama esant tam tikram nuostoliui arba pelnui (angl. stop loss, take profit). Geriausia, kad galimi nuostolingi arba pelningi sandoriai neperžengtų 1-2% nuo investuotos sumos.

Valdyti Metatrader 5 platformą nėra sunku. Pagrindinės funkcijos lengvai atpažįstamos ir valdomos. Šiais laikais kiekvienas net ir neturintis patirties gali lengvai perprasti prekybinių sandorių sudarinėjimo metodą. Tas puikiai pastebima ir su eksperimento dalyviais. Po keliolikos valandų praleistų prie demo platformos bei atliktų keliolikos atsitiktinių sandorių, siekiant suprasti patį investavimo modelį, dalyviai jau turi minimalias prekybines žinias. Eksperimento dalyviai jau gali įsigyti arba parduoti pasirinktų valiutų poras, valdyti riziką nusistatydami ribas, kuomet sandoriai bus uždaromi (angl. stop loss, take profit), naudotis daugeliu funkcinių mygtukų, pasirinkti techninės analizės indikatorius..

Vis dėlto sunkiausia dalis dar prieš akis – investavimo modelių pasirinkimas, rizikos valdymas, prekybinių sandorių analizė, tikslų nusistatymas ir laikymasis.

Laukite tęsinio…