Daugeliui iš mūsų tikriausiai yra tekę susidurti arba girdėti apie dvejetainius pasirinkimo sandorius (binary options). Pirmiausia reikėtų apibrėžti dvejetainius pasirinkimo sandorius. Šio tipo pasirinkimo sandoriai yra sukonstruoti taip, kad investuotojo išmoka galėtų turėti tik du rezultatus – iš anksto nustatytą kompensaciją arba nieko. Priešingai nei kiti finansiniai produktai, dvejetainių pasirinkimo sandorių vykdytojas neturi galimybės pirkti arba parduoti įsigytą sandorį. Investuotojas gauna iš anksto nustatytą išmoką, jei jo spėjimas apie kažką konkretaus pasitvirtina.
Vis dėlto šio tipo investavimas labai panašus į azartinius lošimus, nes visuomet galimi tik du rezultatai. Kai kas gali pasakyti, kad investavimas į dvejetainius parinkimo santorius yra tas pats kaip lankymasis kazino. Kai kuriais atvejais tai yra tiesa, nes dalis šio tipo investuotojų pasitiki tik savo sėkme ir nuojauta. Dvejetainiai parinkimo sandoriai daugiausia vykdomi nereguliuojamose biržose, ko pasekoje pasitaiko nemažai sukčiavimų. Jei esate šio tipo investuotojas būtinai turite apsvarstyti, kaip būtų galima valdyti bei sušvelninti riziką. Dvejetainiai pasirinkimo sandoriai yra panašūs į banko indėlius, nes rizika yra fiksuota ir Jūs negalite prarasti daugiau, nei investavote į vieną prekybinę poziciją. Žinoma, išmokos yra didesnės, tačiau investicijos rizikingesnės, nes skirtingai nuo banko indėliai jos nėra apdraudžiamos valstybės. Vis dėlto daugeliu atvejų pajamos iš bankinių indėlių nepadengia net infliacijos ir yra keliolika kartų mažesnės nei pajamos iš alternatyvių investicijų.
Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau žmonės tam tikra prasme lošia visą savo gyvenimą. Esame priversti tuo užsiimti, jei norime pagerinti savo asmeninių finansų rezultatus. Dvejetainiai pasirinkimo sandoriai kaip ir kiti finansiniai instrumentai gali būti laikomi azartiniu lošimu, spekuliacija… tačiau su didesniu rizikos lygmeniu. Dvejetainiai pasirinkimo sandoriai yra labai įtraukiantys, nes kiekvienas, net ir neturintis reikiamų žinių apie prekybą finansinėmis priemonėmis gali atspėti ateities įvykius. Šiuo atveju labai svarbi investuotojo psichologija – kaip jis elgiasi įtemptose situacijose, kokios kyla emocijos - pyktis, gobšumas, nusivylimas, perdėtas emocionalumas… Pasireiškus bent vienam simptomui, Jūs, kaip prekiautojas, pradėsite elgtis neadekvačiai. Greičiausiai neįvertinti sprendimai bus priimti ir Jūs prarasite savo turimas investicijas. Būkite atidūs!