Tikėjomės, kad atranka į investavimo procesą nebus komplikuota. Kadangi, sulaukėme keliolikos dalyvauti atrankoje norinčių jaunuolių, todėl siekėme atrinkti asmenis neturinčius patirties investicijų pasaulyje, bet norinčius save išbandyti šioje srityje. Natūraliai kyla klausimas: ar užtenka, tik švytinčių akių bei didelio noro, kad būtų galima sėkmingai sudalyvauti investiciniame procese? Galbūt.

Kokius rezultatus galėtų pasiekti „tinkamas“ ir „netinkamas“ kandidatas. Greičiausiai tarp „tinkamo“ ir „netinkamo“ kandidatų yra labai nedidelis skirtumas. Dalyvaudamas panašaus tipo eksperimente vienas iš jų gali tapti pačiu geriausiu ir pademonstruoti tobulus rezultatus, o kitais atvejais tapti tik dideliu nusivylimu.. Investavimo eksperimentas truks tik tris mėnesius, todėl visų pirma labai svarbu nustatyti tikslus, kurių turėtų siekti kiekvienas atrinktas kandidatas. Eksperimento metu būtina domėtis kaip sekasi atrinktiems kandidatams, šiek tiek patarti, atsakyti į jiems rūpimus klausimus ir panašiai. Įmesti į atvirą jūrą ir žiūrėti ar išplauks tikrai neverta, nes tuomet bus galima tikėtis daugybės atsitiktinių sandorių, greičiausiai nuostolingų. Nebent pavyktų atrasti aukso grynuolį. Praėjus trims mėnesiams bus galima apžvelgti, kur buvo padarytos didžiausios klaidos, kaip sekėsi tvarkytis su psichologiniais aspektais, kas lėmė teisingų investicinių sprendimų priėmimą ir t.t.?

Atrankoje dalyvavo bakalauro ir magistro studijas pabaigę bei vis dar bestudijuojantys jaunuoliai. Kadangi eksperimento tikslas – nustatyti ar finansinių pagrindų neturintys asmenys irgi gali sėkmingai investuoti, todėl atsisakėme kandidatų su finansiniu išsilavinimu. Kitas dalykas – kiek svarbu dalyvių mokymosi rezultatai? Tai parodo, kad trumpame laikotarpyje žmogus gali sėkmingai įsisavinti jam pateiktą informaciją. Vis dėlto finansinės rinkos yra labai dinamiškos, todėl būtina mąstyti strategiškai bei nuolatos pasitikėti savo sprendimais. Šiuo atžvilgiu svarbu surasti asmenis, kurie yra aktyvūs, žingeidūs, bet tuo pačiu ir labai kantrūs. Laiko neturime daug, tad po ilgų diskusijų nusprendėme pasirinkti du bakalauro studijas bebaigiančius studentus (architektūros ir web puslapių dizaino). Vienas iš jų tampa dalyviu X, kitam suteikiame vardą Y. Labai įdomu ar tas vidinis eksperimento dalyvių pasitikėjimas ir žvilgančios akys vis dėlto gali padėti sėkmingai investuoti?

Laukite tęsinio…