Šią savaitę EURUSD keitimo kursas pasiekė 2003 metų žemumas, tuo tarpu GBPUSD nukrito į 2009 metų lygmenį. Kol EURUSD ir toliau juda žemyn, GBPUSD nuo sausio 21 dienos pradėjo demonstruoti nedidelį kilimą. Vis dėlto ateities tendencijos lieka miglotos. Taigi, belieka sužinoti, kaip sekėsi mūsų eksperimento dalyviams. Galime drąsiai teigti, kad šešta savaitė abiems buvo katastrofiška!

Dalyvis Y uždarė keturias pozicijas atidarytas dar sausio 14 – 15 dienomis su €434.57  nuostoliu. GBPUSD valiutų poros kursui judant nuostolis galėjo būti ir didesnis, bet dalyvis Y suskubo nutraukti prekybą einamajam balansui pasiekus €31 ribą. Gaila, tačiau dar prieš savaitę turėjęs €447.78 savo investicinėje sąskaitoje, šeštą eksperimento savaitę pabaigė tik su €13.02. Buvo nepasimokyta iš eksperimento dalyvio X klaidų, kurios lėmė jo pasitraukimą iš investavimo eksperimento. Sausio 18 – 22 dienomis dalyvis Y atliko 14 sėkmingų sandorių, tačiau galiausiai dar kartą nesėkmingai nustatęs GBPUSD judėjimo kryptį bei pardavęs šią valiutų porą su 0.05 svertu, patyrė €42.67 nuostolį.

Kadangi beliko tik dvi savaitės iki eksperimento pabaigos, jau galime puikiai nuspėti, kad tiek dalyviui X, tiek dalyviui Y nepavyko padidinti turimų pradinių investicijų. Tiksliau nepavyko net jų išlaikyti. Nors dalyvis Y turi dar dvi savaites iki eksperimento pabaigos, visgi yra labai menka tikimybė, kad pavyks investiciją bent susigrąžinti. Tuo tarpu dalyvis Y likusią eksperimento eigą stebės tik iš šalies.

Kyla klausiamas: kodėl gi abiems eksperimento dalyviams taip nepasisekė?? Pirma priežastis: buvo per daug rizikuota. Be to abu dalyviai valiutų kursų krypčiai pakeitus judėjimo, nenutraukdavo nesėkmingų sandorių ir toliau laukdavo valiutų kursų krypties pasikeitimo, tikėdamiesi galiausiai iš to pasipelnyti. Vis dėlto būdavo ženkliai per ilgai uždelsta, kas lemdavo sąlyginai labai didelius nuostolius. Galima teigti, kad tam didelę įtaką padarydavo ir psichologiniai aspektai, nes ilgą laiką sėkmingai prekiavus valiutų kursais, sunku pripažinti klydus. Vis dėlto taip veikia Forex rinka – didelė investicinė grąža neatsiejama nuo dar didesnės rizikos visko netekti.

Paskutinių šešių savaičių dalyvių rezultatai:

Beliko tik dvi savaitės investavimo eksperimente per kurias dalyvis Y dar gali kažkiek padidinti arba galutinai prarasti likusį kapitalą.