Eksperimento dalyviai, nuo šios savaitės gauna visapusišką laisvę vykdyti prekybą valiutų rinkoje. Kiekvienas iš dalyvių turi 200EUR pradinę investiciją, kurią galės naudoti ateinančias aštuonias savaites. Prekyba vykdoma dviejuose skirtinguose brokeriuose – IronFX ir InstaForex. Pirmas žingsnis, kurią pradedantys prekiautojai turi padaryti – tai tikros/realios prekybinės sąskaitos atidarymas. Dalyviui Y kilo netikėtų kliūčių atidarant brokerinę sąskaitą. Keletą kartų iš eilės nebuvo patvirtinti reikalingi dokumentai bei šiek tiek pastumtas sąskaitos atidarymo terminas. Nepasitenkinimą sukėlė ir neaiškus komunikavimo procesas, kuomet informacija norinčiam atsidaryti sąskaitą nėra aiškiai pateikiama. Jau tuomet dalyvis Y galvojo, kad galbūt vertėtų pasirinkti kitą brokerį, kad ir dalyvio X pasirinktą IronFX, žinant, kad nebuvo jokių su komunikacija susijusių problemų. Galbūt ateityje teks susidurti ir su kitomis problemomis, kurios tiesiogiai darys įtaką prekybai valiutų rinkoje ar investicijos valdymui atliekant pavedimus. Todėl jau kitą dieną nuspręsta atidaryta prekybinę sąskaita IronFX brokeryje.

Pati smagiausia dalis yra apžvelgti, kaip dalyviams sekėsi prekiauti valiutomis su realia 200EUR investicija. Dalyvis Y neatliko nei vieno prekybinio sandorio, kaip pats teigė – nebuvo dar pasiruošęs prekybai. Todėl vis dar prekiavo naudodamasis demo prekybine platforma. Kaip buvo minėta anksčiau, psichologija yra vienas kertinių akmenų lemiančių sėkmingą prekybą. Jei jautiesi nepasiruošęs, tuomet jokiu būdu nelįsk į prekybą realioje valiutų rinkoje. Geriau neturėti investicinės grąžos, negu turėti nuostolį.  Tuo tarpu dalyvis X atliko 12 prekybinių sandorių. Investicinis portfelis paaugo daugiau nei 25%. Nors ir 11 iš jų buvo pelningi ir tai akivaizdžiai buvo vienas pagrindinių stimulų aktyviai prekiauti, galime apibrėžti keletą neigiamų signalų, kurių reikėjo vengti vykdant prekybą valiutų rinkoje:

1) Dalyvis X naudojo per didelius svertus (vieno pips – ketvirto skaičiaus po kablelio pasikeitimas, lemdavo 1$ pokytį), taip rizikuodamas daugiau nei 60% savo turimos investicijos.

2) Kelis kartus investiciniai sandoriai buvo atlikti remiantis tik intuicija. Tai primena chaotišką prekybą, kuri vis dėlto buvo labai pelninga.

3) Du sandoriai palikti neuždaryti (su aiškiai apibrėžta nuostolinga tendencija), vis dar tikintis kad EURUSD ir GBPUSD valiutų kursų kreivės kils aukštyn.

Į šiuos pastebėjimus vertėtų atsižvelgti abiems dalyviams (ypač dalyviui X). Artėja nauja prekybinė savaitė ir nauji prekybiniai sandoriai. Įdomu ar dalyviams pavyks išlaikyti investiciją, o gal net ir ją padidinti?