Tarpusavio skolinimas Latvijoje atsirado visai neseniai. Pirmoji registruota paskolų birža “Mintos” yra ir pirmoji tarpusavio skolinimo platforma šioje šalyje. Ji savo veiklą pradėjo 2015 m. vasario mėnesį. Nuo savo įkūrimo ši sistema išpopuliarėjo ir šiuo metu yra sparčiai auganti Latvijos P2P platforma. Mintos nuo kitų išsiskiria tuo, kad ne pati išduoda kreditus tiesioginiams jų vartotojams, bet tarpininkauja tarp kreditus išduodančių bendrovių ir investuotojų. Paskolų rinkos nuolat papildomos, o šiuo metu galima investuoti į Latvijos, Gruzijos, Lietuvos, Estijos, Lenkijos ir Čekijos rinkas.

Šiuo atveju pateiktoje schemoje pavaizduotas Mintos veiklos procesas. Investuotojai skolina (investuoja) savo pinigus į platformą, kurioje talpinami sandoriai, kurie – paskolų organizatorių patvirtintos ir patikrintos paskolos. Kada visa suma sufinansuota, tada ji yra pervedama skolininkui, kuris privalo kiekvieną mėnesį grąžinti skolintojui tam tikro dydžio įmokas su nustatytomis palūkanomis.

Taip pat Mintos nuo kitų tarpusavio skolinimosi platformų išsiskiria ir tuo, kad čia vyrauja saugesnės paskolos. Žinoma, palūkanos čia taip pat mažesnės. Investuotojai, ieškantys, kur investuoti, tikisi, kad tarpusavio skolinimas bus neatsiejamas nuo labai didėlės grąžos.  Mintos nerasite paskolų su 20 proc. ar 30 proc. grąža. Čia palūkanos paprastai svyruoja tarp 11 proc. bei 16 proc. Minimali investicinė suma, su kuria galima pradėti sandorį,  į vieną paskolą yra 10 €.  Šia tarpusavio skolinimo platforma naudojasi daugiau nei 15 600 investuotojų iš 50 pasaulio valstybių. Per visą veiklos laikotarpį suinvestuota daugiau nei 90 milijonų eurų.

Pateiktame grafike pavaizduotas mėnesinis paskolų finansavimas. Iš jo matome, kad paskolų daugėja ir kiekvieną mėnesį investuojama vis daugiau pinigų, nes skolintojai linkę skolintis naudojant šią p2p sistemą.

Paskolų saugumas čia yra labai svarbus. Dauguma paskolų yra padengtos įkeistu nekilnojamuoju turtu arba lizinguojamais automobiliais. Taip pat kai kurios kreditus išdavusios bendrovės teikia ir savo garantijas. Be to Mintos p2p sistema turi sertifikatus ir apdovanojimus. Jie parodo, kad ši tarpusavio skolinimo platforma yra kokybiška, legali, joje galima drąsiai investuoti, patikėti savo pajamas ir laukti minesinių įmokų mokamomų su palūkanomis. Taip pat joje nėra aptarnavimo mokesčių, todėl galima drąsiai registruotis ir naudotis jos teikiama nauda bei privalumais: automatiniu investavimu, pinigų saugumo garantijomis, greita sistemine platforma ir t.t.

Prieš nusprendžiant kur investuoti būtina pasitikrinti ar paskolos saugios, apsaugotos įkeistu turtu, kokie atsiliepimai apie tarpusavio platformą ir panašiai.