Sparčiai augant rinkai, atsiranda įvairiausių variantų, kaip galima įdarbinti savo pajamas ir gauti papildomą grąžą. Kur investuoti, kad pinigai būtų saugūs, o grąža būtų tenkinama? „Paskolų klubas“ siūlo puikią atlernatyvą, atsakančią į šį klausimą. Ši tarpusavio skolinimo platforma savo veiklą pradėjo 2015 metų žiemą. Tarpusavio skolinimas neatsiejamas nuo didelės grąžos. Paskolų klubas siūlo 6-32% metines palūkanas. Be to nėra jokių papildomų sistemos tarpininkavimo mokesčių, todėl visi uždirbami pinigai bus tiesiogiai pervedami į jūsų sąskaitą. Remiantis šios p2p platformos statistiniais duomenimis ja naudojasi 2831 investuotojas. Iš viso yra suteikta paskolų už daugiau nei 2 milijonus eurų, o vidutunės metinės palūkanos yra 21.26%. Per visą „Paskolu klubo“ laikotarpį buvo išmokėta 125752.82€ palūkanų investuotojams. Tai – solidi suma.

Kur investuoti, kad lėšos būtų saugios. „Paskolų klubas“ siūlo galimybę investuoti į garantinio fondo apsaugotas paskolas. Šis fondas garantuoja, kad skolininko nemokumo atveju bus padengtos nemokių vartotojų įmokos. Šiuo metu užtikrinimo (garantiniame) fonde yra sukaupta 129394.60 €. Tačiau čia yra maža smulkmena, kad pasirinkus šią paslaugą investuotojui taikomas atitinkamas mokestis, kuris priklauso nuo skolininko kreditingumo reitingo. Taip pat be šio fondo saugumu rūpinasi rizikos vertintojai, kurie kokybiškai bei profesionaliai ištiria visas į šią tarpusavio skolinimo platformą patenkančias paskolas. Svarbiausia tai, kad visi duomenys saugomi  ir kaupiami juridinių asmenų registre, o ši sistema yra teisiškai legali, kadangi jos veiklą prižiūri valstybinės institucijos.

Atsižvelgiant į pateiktą lentelę galima matyti, kaip per metus kito vidutinė palūkanų norma pagal kredito reitingą. Taigi matome, kad vidutinė metinė palūkanų norma per metus laiko turėjo šuolių ir šiek tiek nukrito lyginant su situacija, kuri buvo prieš metus. Žinoma tam turėjo įtakos ekonomikos veiksniai, palūkanų normų kritimas, Brexitas ir t.t.

Kur investuoti, kad pinigų neveiktų ekonomika ir rinkos tendencijos? Čia yra retorinis klausimas, kadangi kas liečia pinigus ir finansus vienu ar kitu būdu susidaro amžinas ir uždaras ratas, kuriame visi įvykiai vienu ar kitu būdu atsiliepia investicijoms. Nuo to niekur nepasislėpsime, tačiau reikia rinktis geriausią alternatyvą, kuri yra atspariausia rinkos pokyčiams.

Iš šių grafikų matome, kad augant išduotų paskolų skaičiui užtikrinimo fondas taip pat auga. Nematyti kritimų žemyn, o tai reiškia kad ši tarpusavio skolinimo platforma atsirenka mokius skolintojus, kurie laiku susimoka įmokas ir nereikia dengti jų praskolų iš sukaupto fondo kapitalo.

Taigi „Paskolų klubas“ – legali, Lietuvos Respublikos institucijų prižiūrima, tarpusavio skolinimo sistema, kuri rūpinasi investuotojais ir siūlo didelę gražą su maža rizika.

Vis dėlto, verta nepamiršti, kad tarpusavio skolinimas yra rizikingas investavimo įrankis, todėl visų lėšų nepatartina investuoti į vieną p2p platformą.