Ieškant kur investuoti savo pinigus galima išgirsti apie vieną platformą, kuri savo veiklą pradėjo 2016 metų rudenį.  Lenndy - tai pirmoji Lietuvoje internetinė paskolų birža (angliškai „lending marketplace“), kuri orientuojasi į jau išduotų paskolų pardavimą fiziniams asmenims. Tai reiškia, kad žmonėms suteikiama galimybė išpirkti jau išduotų paskolų įsipareigojimo teises ir uždirbti iš to 12-15 % metinių palūkanų. Visos paskolos, kurios įkeliamos į Lenndy sistemą, yra išduotos ir patikrintos paskolų administratorių. Abejotini sandoriai į platformą nepatenka dėl griežtos vidinės politikos. Iš viso, remiantis pateiktais vidiniais sistemos duomenimis, ja jau naudojasi virš 600 investuotojų, kurie yra visiškai sufinansavę 33 paskolas. Investuota suma siekia daugiau nei 167 000€, o vidutinės metinės palūkanos yra 12.43%.

Sistemos puslapis www.lenndy.com yra apsaugotas SSL (Secure Sockets Layer) protokolu. Tai standartinė, visame pasaulyje pripažinta saugumo technologija, kurią naudoja milijonai svetainių, kad užtikrintų savo vartotojų saugumą. Tarpusavio skolinimas neatsiejamas nuo rizikos, todėl vienas iš investicijų saugumo garantų yra Buyback garantija. Tai vienas svarbiausių Lenndy investuotojams teikiamų privalumų. Kur investuoti savo pajamas, kad jos būtų saugios? Šią problemą puikiai išsprendžia paskolą parduodantis Lenndy partneris, kuris garantuoja investuotojams pinigų grąžinimą gavėjo nemokumo atveju. Jei jis bent vieną dieną vėluoja sumokėti įmokas, paskolos operatorius padengia įsiskolinimą savomis lėšomis. Buyback garantija taikomos ne visoms paskoloms, todėl reikia atidžiai rinktis, kur norime padėti savo lėšas. Ji galioja tik tiems sandoriams, kurie pažymėti Buyback garantijos simboliu.

Norint žinoti kur investuoti ir nepasiklysti tarp visų p2p platformų reikia žinoti kaip veikia kiekviena sistema. Ši platforma veikia labai paprastai: smulkusis ir vidutinis verslas teikia paraišką paskolai gauti Lenndy operatoriui. Po to atliekamas išsamus rizikos vertinimas ir jei nusprendžiama, kad verslo projektas gali būti saugus (yra garantas) ir pelningas – jis pateikiamas platformoje. Tada lieka tik surinkti reikiamą sumą pinigų iš investuotojų ir ją finansuoti. Tarpusavio skolinimas ir pagrindiniai šuos sistemos pliusai yra:

  • Investuotojai nemoka jokių mokesčių platformos operatoriui;
  • Investuotojai uždirba didelę grąžą;

Jeigu pateiktumėme visą tarpusavio skolinimo platformos veiklos modelį, remiantis Lenndy duomenimis jis atrodytų taip:

Žinoma Lenndy veiklos modelis ES šalyse nėra naujiena. Panašų veiklos modelį nuo 2015 m. vykdo Latvijoje registruotos paskolų biržos “Mintos” ir“Twino“.
Lenndy platformos operatoriaus veikla yra teisėta. Ji parengta pagal Lietuvos Banko ir Lietuvos Respublikos Finansų Ministerijos rekomendacijas, kurios yra nurodytos Sutelktinio Finansavimo įstatymo projekte. Taigi ši platforma yra teisėta, saugi ir duoda investuotojams solidžią gražą su maža rizika.