Investuotojai investuojantys Lenndy platformoje jau nuo platformos starto turėjo galimybę investuoti į sąskaitų finansavimo (faktoringo) paskolas, kurios skirtos finansuoti “užšaldytas” verslo įmonių sąskaitas. Jei pirmą kartą susiduriate su faktoringu. Sistemoje faktoringo paskolas parduoda du paskolų administratoriai – First Finance ir SimpleFin.
Į šias paskolas investuoja vis daugiau investuotojų, kuriems sąskaitų finansavimas nėra naujiena. Į Lenndy platformą talpinami paskolų projektai, kurie užtikrina investuotojus įvairiomis garantijomis: asmeninis laidavimas, gautinų sumų įkeitimas bei išsamus pirkėjo ir pardavėjo kreditingumo įvertinimas.
Džiugina ir tai, kad taip investuotojai prisideda prie smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo Lietuvoje, kuriems finansavimas iš tradicinių finansinių įmonių nėra prieinamas. Tai tiesiogiai prisideda prie naujų darbo vietų kūrimo, eksporto didinimo ir Lietuvos BVP kėlimo.

Trumpai apžvelgiame faktoringo paskolų statistiką:

•  Išduota faktoringo paskolų – 20, kurių vertė siekia 103 666 eurų.
•  Jau grąžintos faktoringo paskolos – 6, kurių vertė siekia 20 086 eurų.

Faktoringas užima 18 % dalį bendroje, Lenndy platformoje išduotų, paskolų sumoje.


 

Iš išduotų paskolų faktoringui investuotojai nesusidūrė nė su vienu vėlavimu ar grąžinimo atidėjimu. Jei apžvelgtumėme Lenndy platformoje siūlomą metinę grąžą pagal keturis paskolų tipus (Paskola verslui, Automobilių Lizingas, Paskolos su NT įkeitimu ir Faktoringas) pastebėtumėme, kad faktoringo paskolų grupė investuotojams generuoją didžiausią grąžą.


 

Kol susidomėjimas faktoringu kyla, o faktoringo paslaugas naudojančios įmonės atsakingai valdo finansinius įsipareigojimus, investuotojai didina investicijas į šią paskolos rūšį. Profesionalus ir atsakingas Lenndy rizikos vertintojų darbas lėmė šiuos rezultatus. Ateityje taip pat atsakingai vertindami paskolų projektus galėsime finansuoti stambesnius verslo užsakymus.