Lenndy platformos tinklaraštyje teiksime ketvirčio rezultatus. Praėjo lygiai trys mėnesiai nuo Lenndy starto, todėl pristatome pirmuosius rezultatus. Rezultatų apžvalgoje matysime, kiek buvo parduota paskolų, kokia dalis iš jų skirta verslui, kokią vidutinę grąžą gauna investuotojai ir kokia dalis paskolų buvo apsaugota “buyback” garantija.
Pirma norime pasidžiaugti priimtu sutelktinio finansavimo įstatymu, kuris įsigaliojo gruodžio 1-ąją. Tai reiškia, kad žmonės pagaliau galės tiesiogiai investuoti į paskolas verslui. Neabejojame, kad tai bus svarbus faktorius Lietuvos verslo finansavime. Tikime, kad daugiau platformų prisijungusių prie verslumo skatinimo suteiks galimybę fiziniams asmenims – investuotojams, prisidėti prie Lietuvos BVP ir eksporto augimo, bei naujų darbo vietų kūrimo.
Pirmąjį ketvirtį Lenndy platformoje sufinansuotos 46 paskolos, kurių vertė – 241 351 EUR. Paskutinį, lapkričio mėnesį buvo surinkta investicijų už 130 608 EUR. Augimo tempas išlieka didelis – 179 %.
Investuotojai Lenndy platformoje uždirba vidutiniškai 12,42 % metinių palūkanų.


 

Daugiausiai Lenndy investuotojai prisidėjo prie verslo finansavimo. Juridinių asmenų paskolų suma sudaro 218 335 EUR arba 90 % bendro paskolų portfelio.


 

Ne paslaptis, kad Lenndy platformą investuotojai renkasi dėl galimybės investuoti į paskolas, kurios apsaugotos įkeistu turtu ir buyback garantija. Žemiau pateiktoje diagramoje matome paskolų su įkeistu turtu pasiskirstymą platformoje – 82% bendro paskolų portfelio.
Likusią 18 % dalį užimą faktoringo paskolos, kurios nėra apsaugotos įkeistu turtu. Svarbu paminėti, kad faktoringo paskolos yra apsaugomos kitais būdais – pirkėjų sutartiniai įsipareigojimai, krovinių draudimas ir regreso teisės principas suteikia vis daugiau pasitikėjimo investuotojams. Daugiau apie sąskaitų finansavimo rizikos valdymo modelį galite perskaityti čia.


 

Analizuojant paskolų pasiskirstymą pagal tipus matoma aiški tendencija, kad investuotojams labiau priimtinos investicijos su įkeistu turtu ir “buyback” garantija. Kita vertus, stipriai auga pasitikėjimas sąskaitų finansavimo (faktoringo) paskolomis, nes vis daugiau investuotojų įvertina šiam paskolos tipui pritaikytą rizikos valdymo modelį.


 

Iš parduotų 46 paskolų nesusidūrėme nė su vienu vėlavimu. Iš dalies liūdna, nes taip ir nepavyksta su “gyvomis” paskolomis išbandyti “buyback” garantijos, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia – paskolų administratorių įvertintos ir Lenndy operatoriaus rizikos analizę perėjusios paskolos yra patikimos ir laiko patikrintos. Jau 2 faktoringo paskolos yra pilnai grąžintos ir pinigai su palūkanomis išmokėti investuotojams. Pirmąsias, nevėluojančias įmokas investuotojai atgavo iš 25 paskolų.
Pateikėme statistiką, kuri atspindi pirmojo ketvirčio rezultatus. Neabejojame, kad antrajame ketvirtyje išlaikysime palūkanų dydį, nevėluojančių paskolų statistiką ir patrauklių paskolų pateikimą investicijoms.