Norint tinkamai išnaudoti savo turimą sukauptą kapitalą dažnai mums iškyla klausimas: „kur investuoti papildomas santaupas“? Rinkoje yra daug įvairiausių variantų, kurie siūlo platų ir gausų pasirinkimų sąrašą, kur investuoti galima dešimtis ar netgi tūkstančius eurų į vieną ar kitą sandorį. Prieš tai publikuotuose straipsniuose rašėme apie tarpusavio skolinimo platformas. Šį kartą apžvelgsime sutelktinio finansavimo platformą - Seedrs. Tarpusavio skolinimas paremtas ta pačia koncepsija kaip ir sutelktinis finansavimas.

Seedrs - tai investavimo platforma skirta investuoti į verslą. Šios sistemos šūkis skamba taip: „Investuok į verslą, kuriuo tu tiki“.Tai viską ir pasako apie šią sutelktinio finansavimo platformą. Jeigu yra svarstoma apie verslo galimybę, ieškoma kur investuoti savo pajamas, tai šiuo atveju Seedrs p2p sistema kaip tik atitinka visus šiuo lūkesčius, kadangi visi skolinami pinigai yra skirti naujam verslui, „startuoliams“ paremti.

Šia sistema labai paprasta naudotis. Platformoje yra pateikiamos verslo idėjos, investuotojai pasirenka patraukliausią idėją ir į ją investuoja norimo dydžio kapitalą.

Galimi 3 investavimo būdai:

  1. Investavimas į maržą.

Šiuo atveju pasirinkus šią investavimo strategiją galima pradėti investuoti nuo 10  £/€. Čia investuojama į naujai kuriamą verslą, kurio dalimi mes tampame. Kitaip tariant mes investuojame į verslą ir tampame jo akcininku. Jei kompanija yra sėkminga, mes taip pat turime sėkmingą investiciją.

  1. Investavimas į fondus.

Diversifikavimas į kelis verslus naudojantis viena investicija. Šiuo atveju tampama visų įmonių, į kurias pasirenkame investuoti, bendraakcininku, turint kiekvienoje kompanijoje dalį akcijų. Kadangi projektas yra didesnis ir minimali investicija šiuo atveju prasideda nuo didesnės sumos – £/€100.

  1. Pinigų konvertavimas.

Šiuo atveju investuojama į verslą dabar, šiuo metu. Investicijos yra kovenrtuojamos ir paverčiamos nuolaida kitiems investuotojams, kitoms investicijos, kai ateityje bus norima investuoti į kitą arba šį projektą. Pasirinkus šią investavimo strategiją galima pradėti investuoti nuo minimalios investicijos, kuri siekia tik 10  £/€.

Investavus į bet kurį produktą, galima uždirbti tikrai didelę ir solidžią gražą, vidutinės metinės palūkanos siekia net 7.5% .

Kalbant apie riziką, tai, kad ir kur investuoti mes pasirinktumėme, visur egzistuoja rizikos faktorius. Kiekvienoje tarpusavio skolinimo platformoje yra didesnė ar mažesnė rizika praprasti savo investuotą kapitalą. Rizikos išvengti nepavyksta, netgi perkant vertybinius popierius ar dedant terminuotą indėlį. Visada galima situacija, kad bankui kažkas nutinka, pvz.: bankrotas, krizė ir t.t. ir investicijos arba dalis jų gali tapti prarastos. Todėl reikia suprasti, kad visur, kur yra didesni ar mažesni pinigai, egzistuoja ir didesnė arba mažesnė rizika viską prarasti ar neteikti. Rizikos faktorių yra daug: bankrotas, nemokumas, diversifikacija ir t.t.

Taigi investavimas į Seedrs tarpusavio skolinimo platformą – tai skolinimas naujiems verslas, galimybė versliems ir idėjų pilniems asmenims tapti dalimi vienos ar kitos kompanijos. Tarpusavio skolinimas ir sutelktinis finansavimas neatsiejami nuo didesnės rizikos ir investuoti būtina pasverti visus galimus veiksnius, gerai įvertinus visus už ir prieš argumentus, kurie kyla pamačius vieną ar kitą sandorį.