Tarpusavio skolinimas – tai pinigų investavimas juos paskolinant paskolų gavėjams. Grafiškai pavaizduotas šis procesas atrodytų taip:

Norint jį pagreitinti ir supaprastinti, galima pasirinkti automatinio proceso įrankį. Automatizuotas investavimas į paskolas be galo patogus investuojantiems tiek dideles , tiek ir mažas pinigų sumas. Šis būdas yra paprastas, nereikalaujantis daug laiko. Taip pat nereikia turėti įpatingų žinių, todėl rekomenduojamas ir pradedantiesiems skolintojams. Kita vertus, taip investuodami galite tikėtis tik vidutinės investicinės grąžos, tačiau sutaupytas laikas, patogus investicijų valdymas ir planavimas visa tai atperka.

Žinoma investuojant tokiu būdu atsiranda nemažai privalumų. Svarbiausia tai, kad automatinis investavimas turi finansavimo prioritetą. Kitaip tariant, jeigu p2p platforma (BondoraLenndy, Savy, Paskolų klubas) patvirtina paskolą, tai pirmiausia ji finansuojama investuotojų, kurie savo paskyroje yra aktyvavę automatinio investavimo funkciją. Jeigu paskola visiškai sufinansuojama automatinio investavimo būdu, tada ji nėra įtraukiama į bendrą paskolų sąrašą, todėl kiti investuotojai net neturi progos ar galimybės pasinaudoti puikia proga padidinti savo kapitalą. Dėl šios priežasties skolintojai, norintys individualiai atsirinkti paskolas iš pagrindinio sąrašo, investuoti į daugelį paskolų apskritai neturi galimybės, kadangi nemaža dalis vartotojų yra pasirinkę automatinį investavimą.

Kartais būna ir tokių atvejų, kad paskola atitinka visus automatinio investavimo bruožus, tačiau skolintojas neturi galimybės į ją investuoti. Taip nutinka tik tuo atveju, kai paskola atitinka daugelio investuotojų kriterijus ir šie pilnai sufinansuoja visą paskolą. Tada likę investuotojai nebegali investuoti į šią paskolą. Reiktų nepamiršti, kad nustačius automatinio investavimo reikalavimus, turime aktyvuoti šią funkciją. Žinoma, su parametrais reikėtų nepersistengti. Kuo daugiau filtrų mes uždedame, tuo ilgiau paskola yra tikrinama bei filtruojami atitikimai. Tada galima prarasti progą investuoti į tikrai gerą sandorį. Tokiais atvejais taip ir atsitinka, kad nors ir skolintojas turi pasirinkęs automatinį investavimo įrankį, tačiau pasirinkus tam tikrą sandorį mato, kad paskolos gavėjas tau yra gavęs visiškai suinvestuotą paskolą. Tai nutinka būtent dėl didelio nustatytų kriterijų kiekio.

Automatizuodami investavimą, turite atsargiai nustatyti paskolų, į kurias investuosite, kriterijus. Tai yra svarbiausias ir pagrindinis dalykas naudojantis šia strategija. Kriterijų yra daug, svarbiausia atsižvelgti į paskolos gavėjo darbo stažą, atlyginimą, įsipareigojimus ir t.t. Esminis bruožas yra kredito reitingas (balas), kuris parodo gavėjo mokėjimo tendencijas. Kuo mažesnis balas, tuo patikimesnė investicija.

Be to kadangi paskolos grąžinamos dalimis, todėl gavus pinigus iš paskolos gavėjo galima iš karto juos vėl investuoti, tokiu būdu įdabinant visas investicijas vienu metu. Tai labai patogu ir tokiu būdu gaunama didesnė grąža.