Šiandieninėje rinkoje, esant palankioms finansinėms sąlygoms, dauguma žmonių svajoja apie savo verslą, nuosavą būstą, atostogas, keliones ir t.t. Visa tai galima turėti, tik reikia tinkamai investuoti savo turimas pajamas, sukauptas santaupas. Grynųjų laikymas kojinėse naudos neduoda, nes dėl infliacijos pinigai nuvertėja. Reikia „įdarbinti“ pinigus, kad jie duotų mums papildomas pajamas. Yra daugybę tradicinių būdų kaip galima įdarbinti turimą kapitalą, tai – indėliai, prekyba akcijomis akcijų biržoje, vertybiniai popieriai, obligacijos, investavimas į nekilnojamą turtą ir t.t. Visi šie metodai yra geri, tačiau jeigu juos tarpusavyje palygintumėme, pamatytumėme, kad jie yra labai skirtingi. Be šių metodų aktyviai plinta tarpusavio skolinimas (angl. p2p lending), investavimas į tarpusavio skolinimosi platformas. Tai yra dar viena galimybė įdarbinti atliekamus pinigus, kurie gali atnešti tam tikras pajamas.
Lyginant su tradicinėmis investavimo galimybėmis „p2p lending“ turi daug privalumų. Pirmiausia yra tai, kad šis įrankis yra labai patogus. Tiesiog reikia prisijungti prie skolinimosi platformos ir pasirinkti, kur norime investuoti. Tarpusavio skolinimosi platformų kūrėjai atsakingi už vartotojų tinklą ir privalo užtikrinti, kad būtų patikrintos jų tapatybės. Investuotojams yra numatytos palūkanų normos ir sąlygos, susijusios su rizikos terminais, kurie siejami su paskolos dydžiu, kredito balais ir kitais veiksniais. Skolintojai gali laisvai pasirinkti investuoti tik į tas paskolas, kurios juos domina. Jei jums nepatinka, kad kažkas yra konsoliduotas, turi finansinių įsipareigojimų ar kreditą kitoje kompanijoje, tada jūs neinvestuojate. Pasirinkite investuoti tik į tuos skolinintojus, kurie atitinka Jūsų reikalavimus. Taigi šiuo atveju visa investicijų rizika tiesiogiai priklauso tik nuo investuotojo, todėl reikia atidžiai rinktis kam, kokiu tikslu skolinami pinigai, kur jie bus panaudoti. Tai būtų antrasis tarpusavio skolinimosi privalumas, kadangi investuojama žinant, kur bus panaudotos investicijos.
Didžiausias „p2p lending“ privalumas yra tai, kad naudojantis tarpusavio skolinimosi platformomis yra didesnės palūkanų normos, nei, kad šiuo metu yra indėliai, ar palūkanos už obligacijas, valstybių vertybinius popierius. Jei lygintumėme su akcijomis, šiuo atvejų investicijų graža būtų panaši, tačiau rizika yra mažesnė. Kalbant apie investicijas į nekilnojamą turtą, tam reikia didelio pradinio kapitalo, o šiuo atveju pliusas yra tas, kad pakanka kur kas mažesnio kapitalo, kurį galima paskirstyti investuojant (skolinant) pinigus keliems klientams.
Dar vienas privalumas, jog tarpusavio skolinimas yra prižiūrimos vyriausybinių institucijų. Žinoma yra aiški rizika, ji atitenka investuotojui, tačiau, platformai nutraukus savo veiklą, paskolų gavėjų įsipareigojimai investuotojams išlieka. Jei kalbėtume apie mokumą, platformų savininkai yra suinteresuoti surasti tik patikimus klientus, kurie visada moka lauku. Tai aktualu dėl to, jog tarpusavio skolinimosi įmonės turėtų geresnius atsiliepimus, todėl šis investavimo būdas yra saugus ir patikimas.
Apibendrinus galima matyti, kad tarpusavio skolinimas turi privalumų ir pliusų, patrauklias grąžas, tačiau reikia prisiminti, kad tarpusavio skolinimas nėra kažkoks pinigų medis, ant kurio auga pinigai, kuris panaikina riziką. Niekas iš niekur neatsiranda ir niekur neišnyksta. Tačiau tarpusavio skolinimas yra tikrai patikimas ir saugus būdas gauti dideles pajamas esant nedidelei rizikai, tokiu būdu naudingai ir kokybiškai įdarbinant savo pinigus.