Vieną 1987 metų rudens pirmadienį,  Down Jones pramonės vidurkio rodiklis sumažėjo daugiau nei 20%. Šis istorinis įvykis finansų pasaulyje buvo pažymėtas kaip juodasis pirmadienis ir yra vienas iš liūdniausiai pagarsėjusių per pastaruosius kelis dešimtmečius. Iki 1987 metų rugsėjo mėnesio pabaigos, beveik visų pagrindinių biržų rezultatai sumažėjo daugiau nei 20%. Yra daug interpretacijų, kas sukėlė juodojo pirmadienio įvykius. Vieni specialistai sako, kad pagrindinis vaidmuo teko investicinių portfelių draudimo taisyklėms. Investiciniai produktai, kurių vertė siekė $80 mlrd buvo paveikti šių taisyklių, kuomet rinka buvo nenatūraliai perpildyta pasirinkimo sandorių.

Vis dėlto akivaizdu, kad juodojo pirmadienio masinis Down Jones pramonės vidurkio rodiklio kritimas negalėjo būti susijęs su svarbiomis netikėtomis naujienomis pasauliniu mastu, nes savaitgalį prieš juodąjį pirmadienį nebuvo jokių esminių įvykių. Savaitę prieš šį istorinį įvykį rinka susitraukė apie  10%, o didžiausias pokytis įvyko penktadienio popietę prieš juodąjį pirmadienį. Tuo metu buvo atliki ateities ir vertybinių popierių pardavimo sandoriai už daugiau nei $12 milijardų. Trys didžiausi investicinių portfelių rizikos draudikai atliko daugiau nei 10% visų Niujorko biržos vertybinių popierių pardavimų ir beveik 22% visų pardavimų ateities sandorių rinkose. Tokie alternatyvių investicijų valdymo produktų pardavimai dažniausiai vykdomi investuotojų, spekuliuotojų ir kitų rinkos dalyvių bet ne investicinių  portfelių draudimo įmonių. Juodąjį pirmadienį rinka traukėsi taip greitai, jog birža nesugebėdavo priimti visų pardavimo sandorių. Daugelis rinkos dalyvių, įskaitant investicinių portfelių draudikų negalėdavo įvykdyti sandorių, kurie privalėjo garantuoti reikalingą apsaugą. Žinoma, investicinių portfelių draudimo produktų naudojimas pastebimai sumažėjo po 1987 metų juodojo pirmadienio įvykių. Ilgai buvo  diskutuojama, kas sukėlė šiuos rinkos pokyčius ir dauguma sutinka, kad juodojo pirmadienio įvykiai atsirado dėl masinės panikos paskleistos tarp visų rinkos dalyvių. Vėliau kiti rizikos valdymo mechanizmai buvo sukurti ir panaudoti  - žinomi kaip sistemos išjungikliai arba  prekybos borteliais.

Vis dėlto, jei norite apsaugoti savo alternatyvaus investavimo valdymo strategijas, verta apsvarstyti keletą skirtingų rizikos valdymo strategijų ir nesirinkti vienos naudojamos  didžiosios dalies rinkos dalyvių.