Dauguma vartotojų nori uždirbti pinigus investuodami savo sukauptą kapitalą į vieną ar kitą tarpusavio skolinimo platformą. Dažnai investuotojams iškyla daug klausimų, kaip galima įdarbinti savo santaupas. Investuojant pinigus į akcijas, svarbu sekti rinkos tendencijas, stebėti pokyčius, laiku uždaryti sandorius. Šiuo atveju galima sakyti, kad nors ir uždirbama grąža yra didelė, tačiau reikia skirti daug laiko tam, kad turėtumei solidų grįžtamąjį kapitalą. Jei nesidomėsi, neseksi finansinių naujienų, neuždarysi sandorio tinkamu metu, tuomet gali viską prarasti. Tarpusavio skolinimas leidžia turėti patogų investavimo variantą, kuriuo naudojantis galima uždirbti pinigus įdedant nedaug pastangų. Tarpusavio skolinimo platforma SAVY siūlo puikią galimybę, kaip galima įdarbinti pinigus. Tai – autoinvestavimo funkcija.

Kaip visa tai veikia? Pirmiausia reikia susikurti automatinio investavimo profilį, kitais žodžiais tariant reikia jį įjungti.

Svarbu žinoti tai, kad visi investuotojai, turintys automatinio investavimo profilius, investuoja į paskolas pagal eilę. T.y. sistemai pasirinkus paraišką, kuri atitinka visus investuotojo pažymėtus kriterijus, investuotojas keliauja į automatiškai investuojančių vartotojų eilės galą ir laukia. Gali nutikti taip, kad nors ir paskola atitinka visus kriterijus, tačiau ji bus sufinansuota anksčiau, nei ateis eilė pervesti investuotojo lėšas į šį sandorį.

Pirmiausia susikūrus vartotojo paskyrą ir susidėliojus visus kriterijus reikia pasitikrinti ar visa informacija supildyta teisingai, ar gerai sužymėti visi kriterijai: metinės paskolos palūkanos, SAVY kredito reitingas, nemokumo rizika. Be galo svarbu, jog automatinio investavimo trys pagrindiniai kriterijai neprieštarautų vienas kitam ir būtų laikomasi griežtos logikos. Parametrų logika pateikiama šioje lentelėje:

Pavyzdžiui, norėdamas investuoti į B1 reitingą, investuotojas metinę paskolos palūkanų normą turėtų pasirinkti nuo 18 proc., o nemokumo riziką – 1,62 % - 4,46% .

Taip pat svarbu įsitikinti, ar automatinio investavimo profilis nėra nustatytas per siaurai. Natūralu, kad kuo siauresnis paieškos laukas, kuo mažesnis nemokumo rizikos, palūkanų intervalas, tuo mažiau sandorių atitiks mūsų lūkesčius, dėl to retai investuosite. Bet čia kiekvieno investuotojo pasirinkimas. Reikia nepamiršti, jog investuotojų yra daug ir konkurencija pasirinkti geriausią sandorį – didelė.

Jei investuotojas įsijungė automatinio investavimo įrankį, tačiau nepasirinko nė vieno kriterijaus punkto, tuomet sistema elgsis taip, tarsi profilyje būtų pažymėti visi kriterijai.

Dar vienas svarbus dalykas yra pinigų likutis balanse. Jei puslapio pusėje viršuje matome mažesnę sumą nei esame pasirinkę investicijai atlikti, tada automatinis investavimas neveiks. Turi būti pasirinka tokia investicija, kurios suma neviršytų turimo balanso.

Be to reikia atkreipti dėmesį ir į paskutinę investavimo profilio eilutę, kuri parodo pinigų balansą. Kairėje pusėje esantis skaičius – tai suma, kurią jau esate investavę, o dešinėje pusėje esantis skaičius nurodo, kiek iš viso galite investuoti iš šio automatinio investavimo profilio. Šį skaičių galite keisti, tačiau jis neturėtų būti didesnis už Paysera sąskaitos limitą.Taip pat šis skaičius užtikrina, kad automatiniu būdu neinvestuosite daugiau, nei esate pasirinkę.

Jeigu yra viršijamas Paysera sąskaitos limitas, tada reikia padidinti jį bankinėje sistemoje. Pasididinus limitą drąsiai galima investuoti toliau. Kapitalo limitas priklauso nuo identifikavimo lygio, kurį pasirinkote kurdami savo sąskaitą. Juos galite matyti šioje lentelėje:

 

Taigi svarbiausia yra viską atidžiai supildyti, įvertinti savo finansines galimybes, pasirinkti tokią sumą, kuri tenkina poreikius. Tada įjungus automatinio investavimo funkciją galima negalvoti apie sandorius. Jie sudaromi automatiškai, todėl skyrus vos kelias minutes galite drąsiai laukti gaunamo pelno, kurį galėsite panaudoti pagal savo poreikius.