Tarpusavio skolinimo idėja nėra naujiena pasaulyje. Ieškant kur investuoti, 2005 metais Didžiojoje Britanijoje kilo puiki idėja, kad galima investuoti pinigus juos įdarbinant, t.y. skolinant kitiems už tam tikrą palūkanų normą. Taigi taip atsirado ir buvo įkurta pirmoji pasaulyje p2p platforma – „Zopa“. Šiuo metu ji labai išaugusi Tai – didžiausia sistema užsiimanti tarpusavio skolinimo investicijomis, Anglijoje. „Zopa“ turi daug sertifikatų bei apdovanojimų, pavyzdžiui 3 metus iš eilės gavo „Personal Loan Provider of the Year“ apdovanojimą. 2010 – 2016 metais tapo pasitikimiausia paskolų kompanija (Most Trusted Loan Provider).

Svarstant kur investuotiZopa“ skaičiai kalba patys apie save. Šia platforma naudojasi 63 000 aktyvių naudotojų iš viso pasaulio. Jie yra suinvestavę daugiau nei 1,88 bilijono svarų sterlingų. Šie skaičiai tik įrodo tai, kad vartotojai pasitiki šia ne vienus metus veikiančia p2p platforma. Jie linkę į ją investuoti savo lėšas. Investicinių portfelių įvairovė plati, jų dydis kinta nuo 10 iki 10 000 svarų sterlingų.

Dauguma p2p platformų yra panašios, todėl renkantis kur investuoti savo pinigus dažnai iškyla daug klausimų. „Zopa“ išsiskiria tuo, kad ji išskaido galimas vartotojų investicijas į skirtingus segmentus. Viso yra 3 investavimo produktai:

  1. „Zopa Access“ produktas skirtas investuoti retkarčiais, į trumpalaikius sandorius. Šiame pasiūlyme netaikomas paskolų pardavimo mokestis. Minimali investicija yra £10. Šis produktas duoda galimybę vartotojams investuoti į A – C tipo paskolas, kurios yra apdraustos vidinio garantinio fondo. Metinė prognozuojama katipalo grąža apie 3,1 %, kuri gaunama iš kapitalo vidutinės svertinės paskolų palūkanų normos atėmus galimą prognozuojamą nuostolį ir mokesčius.
  2. „Zopa Classic“ – tai produktas, kuris skirtas tiems kliemtams, kurie linkę investuoti į ilgalaikius sandorius. Minimali sandorio investicija 10 svarų sterlingų. Šis produktas kaip ir pirmasis suteikia teisę investuoti į A – C tipo paskolas, kurios yra apdraustos vidinio garantinio fondo. Pagrindinis jo skirtumas nuo „Zopa Access“ tai, kad čia jau taikomas paskolų pardavimo mokestis, kuris yra 1% nuo sandorio vertės, nors metinė prognozuojama grąža skiriasi nedaug, ji yra 3,9 % .
  3. „Zopa Plus“ produktas skirtas investuoti į rizikingus, didelės grąžos sandorius. Šiame produkte, kaip ir antrąjame taikomas paslaugų pardavimo mokestis, kuris yra 1% nuo sandorio vertės. Pagrindinis skirtumas tarp pirmų dviejų produktų tai, kad čia minimali investicija kur kas didesnė – £1000. Be to šis produktas suteikia teisę investuoti į A – E tipo reitingo paskolas. Svarbu paminėti ir tai, kad pasirinkus šį produktą, šiuo atveju jo investicijos nėra apdraustos vidinio garantinio fondo. Žinoma esant didelei rizikai gaunama solidi grąža, metinė prognozuojama palūkanų norma yra 6,3 %, kuri gaunama iš kapitalo vidutinės svertinės paskolų palūkanų normos atėmus galimą prognozuojamą nuostolį ir mokesčius.

Įvertinus tai, kad ši tarpusavio skolinimo platforma rinkoje jau 11 metų, ji yra stabili, patikima. Per šį laipotarpį įmonė išliko, išaugo investuotojų kiekis, atsirado 3 patrauklūs produktai, kurie priklauso nuo kiekvieno pasirinkimo, saugumo jausmo. Norintiems investuoti rizikingai siūlomas jų poreikius atitinkanti strategija, o linkusiems būti konservatyvesniems – 2 skirtingos alternatyvos. Taigi ši p2p platforma užsitarnavusi savo vardą ir tikrai verta būti rinkoje.