Apibrėžkime pagrindinius metodus, kaip užsienio ar nacionalinė valiuta gali būti panaudota:

1) Perkant ar parduodant objektus
2) Kaip kreditavimo priemonė
3) Kaip atsiskaitymo (mokėjimo) priemonė
4) Kaip kainos nustatymo priemonė
5) Kaip komercinio apsidraudimo priemonė

Net ir nedideli paklausos ar pasiūlos pokyčiai daro įtaką valiutų kursų svyravimams. Pagrindiniai veiksniai, veikiantys valiutų pasiūlą ir paklausą:

1. Vieno iš rinkos dalyvių poreikių ar skonių pokyčiai. Vartotojų poreikių pokyčiai tam tikrai valiutai, turės tiesioginės įtakos valiutos pasiūlai arba paklausai. Kuomet paklausa Japonijos jenai padidėja, ji taip pat padidina ir valiutos kursą. Vis dėlto padidėjus Japonijos jenos pasiūlai, tai neigiamai paveiks valiutų keitimo kursą jenos atžvilgiu.
2. Santykinis pajamų pokytis. Jei JAV bendrasis vidaus produktas auga greičiau nei Japonijos, tuomet JAV valiutos kursas jenos atžvilgiu sumažėja. Dėl išaugusio BVP padidėjusios JAV vartotojų pajamos padidins jų perkamąją galią JAV bei importuojamų produktų apimtis. Dėl išaugusios produkcijos paklausos Japonijos jenos kursas taip pat padidės. Vis dėlto Japonijos jenos konvertavimo koeficientas JAV dolerių atžvilgiu išliks didesnis, o tai sąlygos JAV dolerio nuvertėjimą.
3. Santykinis kainų pokytis. Tarkime, kad kainų lygis JAV auga sparčiai, tuo tarpu JK lieka nepakitęs. JAV vartotojai pradės pirkti santykinai pigesnius produktus iš JK. Ko pasekoje išaugs JAV dolerių paklausa bei padidės konvertavimo kursas JK svaro atžvilgiu. Natūralu, kad tai sumažins JAV vartotojų poreikį produkcijai iš JK bei sąlygos santykinį JAV dolerio nuvertėjimą JK svaro atžvilgiu.
4. Spekuliavimas. Tarkim mes tikimės, kad JAV ekonomika augs greičiau nei JK, tuomet tai turėtų padidinti JAV infliaciją arba sąlygoti sumažėjusias palūkanų normas JAV. Jei padarėme tokią ekonominę prielaidą, tuomet tikimės, kad ateityje dolerio vertė kris. Žinoma, investuotojai pradės keisti JAV dolerius į kitas valiutas. Tuomet JAV dolerio vertė pradės ristis žemyn iki tokio lygmens, kiek investuotojai tiki jo vertė turėtų būti.
5. Santykinis palūkanų normų pokytis. Įsivaizduokime, kad realioji palūkanų norma JAV yra didesnė lyginant su kitomis šalimis, nes JAV vykdo aktyvią monetarinę politiką. Dėl šio fakto JAV bus patrauklesnė potencialiems investuotojams, kas lems padidėjusį finansinio turto poreikį šalyje.